T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Bahçelievler Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Çankaya İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü´nün düzenlediği  Çanakkale zaferimizin 100.Yılı dolayısıyla öğrenci,öğretmen ve velilerimize Çanakkale bilincini aşılamak ve şehitlerimizi ziyaret etmek amacıyla "Çankaya Şehitler Diyarı Çanakkalede" projesi kapsamında 11-12 Nisan 2015 tarihinde Çanakkale´ye gezi düzenlenecektir. 

 

Mrt

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın geçen sene başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi bu eğitim döneminde de Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığında kaldığı yerden devam ediyor.Okulumuzda bu projede yerini almıştır.Siz velilerimizden yardım ve katkılarınızı bekliyoruz

Mrt

Sayın Velierimiz

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Veli-Öğretmen Görüşmeleri için öğretmenlerimizin müsait olduğu günler ve saatler

Ara

 

Okulumuz Gezi ve İnceleme Kulubü 13-20 Haziran tarihleri arasında İtalya´ya gezi düzenleyecektir.

İtalya gezisi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Kulüp öğretmenlerimiz Şirin YİĞİT ve Selma ERGÜL´e başvurabilirsiniz.Son katılım tarihi: 31 Aralık 2014

Gezimize velilerimiz de katılabilir

Ekm

Okulumuzda 23.10.2014 tarihinde Okul Öğrenci Başkanlık Seçimi yapılmış ve 11-D sınıfından Enver DURMAZ öğrenci meclisi başkanı seçilmiştir.

Ağu

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Okul Kıyafetlerimiz

Ara

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen “Farklılıklar İçinde Birlik” konulu öykü yarışmasında Türkiye’de ilk üçe giren ve mansiyon ödülüne layık görülen öğrencilere 26 Haziran 2012 günü Büyükada’da düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Ara

Bahçelievler Anadolu Lisesi Balkanlarda Osmanlı toprakları , Atalarımızın İzi Balkanlarda 8 Ülke Gezisi 19-23 Nisan 2013 tarihinde yapılacaktır.

Ara

Okulumuz öğrencisi Taha Orhun SOLAK2ın ekibinde bulunduğu Ulusal televizyonlarda yayınlanan 2012 Uluslararası Kooparativler yılı konulu Kamu Spotu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ödüle layık görülmüştür.