T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Bahçelievler Anadolu Lisesi

Haberler

Ara

Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği tarafında , GENÇDES projesi kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın katkılarıyla Edebiyat Atölyeleri Tanıtım Programının Trabzon, Erzincan, Yozgat, Gaziantep,Sakarya, Antalya ve Manisa´dan gelecek atölye öğrencileri ve ders veren şair yazarların katılımı ile 14 Aralık 2017 tarihinde Milli Kütüphane salonunda 9.Sınıf öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin katılımı sağlanmıştır.  

Ara

Sayın Velilerimiz;

 

14.12.2017 Perşembe  günü  16:00 -18:00 saatleri  arasında 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem  Öğretmen Veli Görüşmesi yapılacaktır. Belirtilen gün ve saatte eğitim için önemli olan görüşmeye öğrencinizin okuduğu sınıfta katılmanızı rica ederiz..

Ara

04.12.2017 SINIF-ÖĞRETMEN NÖBET DERS PROGRAMLARI

Güncelleme Tarihi:02.12.2017

Ara

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Mazeret Sınavları tarihleri

Kas

Herkesin kendine göre bir zevki vardır. Kimi bahçe ile meşgul olmak, güzel çiçekler yetiştirmek ister. Bazı insanlar da adam yetiştirmekten hoşlanır. (M.Kemal Atatürk)

Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutlarız.

Kas

16.11.2017 tarihinde 12.sınıflara yönelik Hüseyin Aslantürk tarafından "Hayallerimle Randevum Var" Konulu konferans verilmiştir.

Kas

16.11.2017 tarihinde 12.sınflaraYeditepe Üniversitesi Tanıtımı Yapıldı

Kas

Kasımın en kederli günü bugün. Bir ülkenin ağlayışı, ölüme haykırışı bugün. Tek bir nefes daha için çabalayışı… Duran saatin akrebine, yelkovanına kızışı…  Gidenin geri gelebileceğine bir an olsun inanışı bugün.  Gidenlerimiz fani olsa da atalarımızın bize bıraktığı ruhun  ve  fikirlerin ebedileştiği gündür bugün.

    Biz,” İlber Ortaylı’nın tabiriyle” şiirle yetişen çocuklar, en çok da biz anlamalıyız Atatürk’ü. En çok biz bilmeliyiz, biz yükselen yeni nesiliz. Onunla yaşamalıyız, onunla öğrenmeli, onunla okumalıyız. Giden bedenin geri gelmesini beklemektense ebedi fikri anlamalıyız. Ebedi fikri anlarsak asıl, asıl o zaman Atatürk’le yaşarız.

     Güzel insanların arkalarından bakmak yerine onların bıraktığı yerden devam etmeli, hep ileriyi, daha ilerisini düşlemeliyiz ve düşlerimizi gerçekleştirmenin tek yolunun da uyanmak olduğunu bilmeliyiz. Bu bilince ulaşmak Atamızın bıraktığı yeni neslin en büyük vazifesidir. Bu düşüncemizi biraz olsun anlatabilmek amacıyla bir program hazırladık 10 Kasım’ın kederlenişinin 79. yılında.

    Sunucularımız Ekin Kaya ve Sude Şirin‘di.  ‘’Bir Tutkudur Mustafa Kemal’’  şiirine ses veren Cansu Boyraz,  Atatürk’ün hayatından kesitler veren Gülsenem Kızmaz oldu.  “Atatürk’ün eğitimcileri ” diye anabileceğimiz müdürümüz Fatih Tan ve  biyoloji öğretmenimiz Hülya Delibaş günün anlam ve önemini belirttiler. Atatürk´ü anlamak adına yaptığımız konuşmayı ise biz Bahar Sema Dülger ve Özlem Erdoğmuş düzenledik. Halise Üstünakın yönetiminde ,klasik müzik sunumu ile  tamamladığımız törenimizi Edebiyat öğretmenimiz  Atilla Akçaoğlu  düzenledi.

 

      ULU ÖNDERİMİZİ SAYGIYAL ANIYOR, İZİNDE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ.

Kas

13.11.2017 tarinde Yenilenen Öğretim Programlarını İzleme ve Değerlendirme Faaliyetleri kapsamında Talim Terbiye Kurulu Daire Başkanı Aydın ASLAN başkanlığında eğitim uzmanları okulumuzu ziyaret etmiş öğrencilerle görüşmüştür. 

Kas

02/11/2017 tarihinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan YURTDOĞAN okulumuzu ziyaret etmiştir.

Okulumuzda Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Uygulaması çalışmasına katılıp aday öğretmenler ve Okul Müdürümüz Fatih TAN ile fikir alışverişinde bulundu.

İrfan YURTDOĞAN´a ziyaretinde İl MEM Yüksek Öğretim Bölümü şefi Yılmaz YILDIRIM da eşlik etti.

Yapılan görüşmeler sırasında okulumuzda bulunan aday öğretmenlerle de sohbet edildi.

Kas

08.11.2017 tarihinden okulumuz öğrencileri Ortadoğu Teknik Üniversitesini Ziyaret etmişlerdir.

Kas

03.11.2017 tarihinde, 9. Sınıflara Valit ASLANKOL tarafından "Güvenli İnternet Kullanımı ve Teknoloji Bağımlılığı" Konulu Konferans verilmiştir.

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Sergisi

Kas

30 Ekim 2017 tarihinde yapılan okul öğrenci başkanlığı seçini 11/E Sınıfından Özgün KALENDEROĞLU kazanmıştır.Öğrencimize görevinde başarılar dileriz.. 

Kas

"Türk ulusu büyüktür. Özgürlüğü ve barışı sever. Canı pahasına da olsa, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacak güçtedir. Ve yaşatacaktır…Cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarını Türk Ulusu çatı kimliğinde birleştirmiştir."

Her karış toprağıyla bölünmez bütün olan ülkemiz Edirne´den Kars´a, İzmir´den Hakkari´ye, Sinop´tan Hatay´a, Türk Devleti´ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkesin ortak yurdudur.

Türk ulusunun yaratılışına en uygun olan yönetim cumhuriyettir.

Cumhuriyet erdeme dayanan bir yönetimdir.

Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister.

Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulamasını sağlayan hükümet biçimi cumhuriyettir.

Türk ulusunun yaratılışına en uygun olan yönetim cumhuriyettir.

Cumhuriyet Bir ülkenin Damarıdır…

Cumhuriyetsiz Bir toplum Yarınsız Bir Gündür.

Cumhuriyetin Demokratik bir ülkenin Bozulmaz Simgesidir…

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ün Bize Bıraktığı Bu ülkeyi Korumak Bizim görevimizdir.

Cumhuriyet bayramı coşkusunun bütün milletimizce derinden yaşanması temennileriyle…

Cumhuriyetimizin 94. yılını bu düşünce ve duygularla konferans salonumuzda okul müdürümüzün, öğretmen arkadaşımızın günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmaları. Öğrencilerin şiir. Oratoryo; slayt ve dans gösterisi , okul korosunun söylediği marşlarla oluşturduğumuz törenle kutladık.

 

Geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle. "Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun"